- Komerční sdělení -finance
DomůAtraktivněAtropologie a její vnímání člověka dnes

Atropologie a její vnímání člověka dnes

Antropologie je globální obor zahrnující humanitní, společenské a přírodní vědy. Svým pojetím navazuje jednak na poznatky z přírodních věd, včetně objevů o původu a vývoji Homo sapiens, o fyzických rysech člověka, o jeho chování, o rozdílech mezi různými skupinami lidí.

Zabývá se ale i otázkami, jak evoluční minulost Homo sapiens ovlivnila jeho sociální organizaci a kulturu. Stejně tak antropologie vychází ze společenských věd úvahami ohledně organizace lidských sociálních a kulturních vztahů, institucí, sociálních konfliktů atd.

Raná antropologie vznikla v klasickém Řecku a Persii a snažila se v rámci svého studia pochopit pozorovatelnou kulturní rozmanitost.

Obor jako takový sehrál ústřední roli při rozvoji několika nových (koncem 20. století) interdisciplinárních oborů, jako je kognitivní věda, globální studia a různá etnická studia. Jaké poznatky dnes antropologie přináší? Zjistíte v našem článku.

Zajímají Vás také zvířata nebo umění či móda? Pak Vás zveme na náš blog, kde o těchto věcech píšeme zajímavé články. Ale také i o jiných zajímavých tématech. 

Například špercích, drahých kamenech, přírodě, slavných lidech, či o různých jevech co ovlivňují člověka v jeho životě.

Mrkněte se na naše články, kde se například dočtete zajímavosti o slavných malířích a malířkách, jako je například nizozemští umělci Rembrandt a Vincent van Gogh nebo mexická malířka Frida Kahlo.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek