- Komerční sdělení -finance
DomůAtraktivněUkrajina získala přes kryptomeny více než 100 milionů USD

Ukrajina získala přes kryptomeny více než 100 milionů USD

Na pomoc Ukrajině lidé přispívají z celého světa iv kryptoměnách. A nejde o zanedbatelnou částku. Jak informoval ukrajinský místopředseda vlády Michajlo Fedorov, tyto digitální peníze již použily pro různé účely, především k vyzbrojování vojáků.
„Čím lepší vybavení vojáci, tím dříve se dočkáme ukrajinského vítězství,“ prohlásil Fedorov na sociální síti a zároveň ukázal fotografii s balistickými platy do neprůstřelných vest, které nejnovější nakoupili.

Kyjev začal přijímat dary v kryptoměnách, jakmile Rusko napadlo svého souseda. Již v prvních dnech se jim podařilo vysbírat v bitcoinu, ethereumu a dalších měnách desítky milionů dolarů. Uvedl portál decrypt.co.

List The Financial Times odhadl celkovou výši příspěvků v digitálních měnách na více než 100 milionů dolarů. Mezi významnými dárci byly například Gavid Wood, tvůrce kryptoměny Polkadot či tvůrce etherea Vitalik Buterin. Oba darovali kryptoměny v hodnotě přibližně 5 milionů dolarů.

V souvislosti s digitálními penězi se však objevily i obavy, zda náhodou prostřednictvím nich, nedokáže Rusko obcházet sankce, které uvalil Západ na Moskvu. Podle americké ministryně financí Jannet Yellen, ale zatím nezaznamenaly žádné takové významné pokusy ze strany Ruska.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek