- Komerční sdělení -finance
DomůPro ženyGazprom očekává letos pokles produkce plynu na 5leté minimum

Gazprom očekává letos pokles produkce plynu na 5leté minimum

Ruský plynárenský koncern Gazprom očekává letos pokles produkce, přičemž předpokládá, že celkový objem těžby dosáhne nejnižší úrovně za pět let.
TASR o tom informuje na základě zprávy agentury Reuters.

Zástupce generálního ředitele Gazpromu Vitalij Markelov ve čtvrtek uvedl, že společnost letos očekává pokles těžby zhruba o čtyři procenta na 494,4 miliardy kubických metrů (m3). Pokud se odhady firmy naplní, bude to nejnižší produkce od roku 2017, ve kterém Gazprom vyprodukoval 471 miliard m3.

Rusko zápasí s důsledky sankcí západních zemí, které k nim přistoupily poté, co Rusové 24. února zaútočili na Ukrajinu. Ve středu Gazprom zastavil dodávky plynu do Polska a Bulharska, protože státy se odmítly přizpůsobit novému platebnímu mechanismu, který Rusko zavedlo od 1. dubna a na jehož základě má Gazprom dostávat platby za plyn v rublech.

Agentura Reuters dodala, že ruské ministerstvo hospodářství očekává v letošním roce pokles produkce plynu i ropy. Co se týče samotného plynu, ministerstvo počítá s tím, že v roce 2022 se produkce bude pohybovat od 702,4 do 720,9 miliardy m3, zatímco v roce 2021 dosáhla 763,5 miliardy m3.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek